Başarı Hikayeleri

 1. Ömür Özbeyli Başarı Hikayesi

  Ben Ömür Özbeyli. Ben , eşim ve çocuklar ile Simav’da hiç yapılmayan ve Simav’ın ihtiyacı olan alanda iş yeri açmayı düşünüyorduk. Bunula ilgili araştırmalar yapmaya başladım ve Girişimcilik kursuna katılarak Hibe ya da Kredi alarak iş yerimi açabileceğimi öğrendim. Girişimcilik Kursuna katılabilmek için Simav Ticaret ve Sanayi Odasına gidip başvurumu yaptım. Kursa katılabilmem için gerekli organizasyonları gerçekleştiren Simav Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ediyorum. Ekim 2016 da Girişimcilik kursuna katılarak sertifikamı elde ederek kadın girişimci oldum. Bu kurslar sayesinde iş planı yapmayı ve proje yazmayı öğrendim. İlçenin ve çevremizin eksiği olarak gördüğüm Lazer Kesim ve Markalama işine girmek için proje yazıp Kosgeb’e sundum. Mayıs 2017 tarihinde Kütahya’da kurula girdim ve başvurmuş olduğum hibeyi almaya hak kazandım. Ekim 2017 tarihinde Kosgeb tarafından 50.000 Türk Lirası desteğimi aldım. Şuan Fatih Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde hizmet vermekteyiz.

  Ömür Özbeyli

 2.  

 3. Zeynep Oral Başarı Hikayesi

  2010 Yılında bu caş reklam ajansında çalışmaktaydım. İlerleyen yıllarda kendi işletmemi kurup işletmek istiyordum. KOSGEB girişimcilik kursu düzenlendiğini duydum ve hayalimi gerçekleştirebilirim diyerek girişimcilik kursuna katıldım. Bu nedenle bu kursu almamız için gerekli organizasyonları gerçekleştiren Simav Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ediyorum.

  Reklamcılık organizasyon üfotoğraf 2zerine işletme açmak istediğim için bunun üzerine proje hazırlayıp KOSGEB’e sundum onayı aldıktan sonra 5.000 TL hibe ve kendi maddi katkım ile işletmemi faaliyete geçirdim. 5 yıldır işletmeye devam ediyorum. İlk yıllarda cirom az olmasına rağmen pes etmedim işletmemi işletmeye devam ettim her geçen yıl ciromda kat ve kat artış oldu işletmemi işletmekten çok memnunum.

  Zeynep Oral

 4.  

   

 5. Murat Ali Erbek Başarı Hikayesi

  2016 yılı KOSGEB Faizsiz Makine Ekipman Kredisi başvuruları açıklandığında Simav Ticaret ve Sanayi Odasından SMS yoluyla bilgilendirme mesajı aldım. Mesajı aldıktan sonra Simav Ticaret ve Hizmet Binasına gelerek detaylı bilgi aldım ve ihtiyacım olan makine ekipman için gerekli evrakları hazırladım başvuru süreçlerinin girildiği www.kredi.kosgeb.gov.tr adresine girilmesi ve sistemin onaylanması için Simav Ticaret ve Sanayi Odası personeli tarafından sisteme girilerek onaylanma işlemleri tamamlandı.

  883903f8-dd2a-4018-b268-2680665c1e2bSistem çıktıları ve diğer evraklarla beraber KOSGEB’ e gönderildi. KOSGEB tarafından onaylanan Kredi başvuru evraklarımı aldım ve Bankaya müracaatımı tamamladım. Kredinin açılmasından sonlanmasına kadar tüm süreçte Simav Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna ve personeline teşekkürlerimizi sunarız.

  Murat Ali ERBEK

 6.  

   

 7. Cengiz Efenk Başarı Hikayesi

  1993 yılında sanayide çırak olarak işe başladım. 1993 yılında çıraklık eğitime başladım ve 1997 yılında kalfalık belgesini aldım. 2006 yılında ise ustalık belgesini aldım. 2007 yılında Hamdi Özkaya’nın yanında kaportacı olarak çalışmaya başladım. 2010 yılında ise Simav Renault yetkili servisinde kaportacı olarak işe başladım. Bazı nedenlerden dolayı işten ayrıldım ve tekrar Özkaya Kaporta’da işe başladım ve 2017 yılına kadar bu iş yerinde kaportacı olarak çalıştım. Son zamanlarda kendi iş yerimi açıp işletmek istiyordum. KOSGEB’in girişimcilik kursu düzenlediğini duydum ve aldığım belge ile kendi iş yerimi açabileceğimi öğrendim. Girişimcilik kursuna katılabilmek için Simav Ticaret ve Sanayi Odasına gidip başvurumu yaptım. Kursa katılabilmem için gerekli organizasyonları gerçekleştiren Simav Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ediyorum.
  Kaporta işleri üzerine iş yeri açmak istediğim için bunun üzerine proje hazırlayıp KOSGEB’e sundum. Ve kabul olduktan sonra aldığım hibe ve kendi imkanlarımla iş yerimi açtım.
  Cengiz EFENK

 

 

 


Teşekkür Yazıları:

Nihat Özyurt teşekkür yazısı.

Ahmet Gök teşekkür yazısı.

“Burada yer almak ister misiniz?”

Odamız üyesi iseniz iletişim bölümümüzden bizimle irtibata geçiniz

404: Not Found