19.08.2021 tarihli Resmi Gazete yayımlanan 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile atanan Simav Kaymakamımız Bahattin Alp ARSLANKÖYLÜ’ye Odamız Meclisi hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Makamında kabul eden Kaymakam ARSLANKÖYLÜ’yü, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Şeref KAZCIOĞLU, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Zafer DÜNDAR ve Funda SEÇKİN, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İbrahim ÜSTÜNEL, Meclis Başkan Yardımcısı Nihat ÖZYURT, Meclis Katip Üyesi Ahmet GÖK, Meclis Üyelerinden Metin EROĞLU, Metin BAYKARA, Metin OTMAN, Hasan DÜNDAR, Ekrem ADIGÜZEL ziyaret ettiler.

Ziyarette Başkan KAZCIOĞLU; Simav ile ilgili yapılması devam eden Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, SS SİMSAN Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi hakkında genel brifingten sonra tek tek aşamalarından ve şuanda ne aşamada oldukları hakkında bilgi verdi.

Daha sonra mesleki eğitim için bugüne kadar Simav’da ve Kütahya ili olarak yapılan ve devam eden çalışmalardan bahsetti. Birincisi olan Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merkezi ve Raife Kazcıoğlu Çıraklık Yurdunun öneminden bahsederek ara eleman ihtiyacı için yapılan projeleri anlattı.

İkinci olarak da Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Proje Protokol Okulu kapsamına dahil edilme sürecini anlatarak sanayicilerin ihtiyacı olan ara eleman istihdamının giderileceğini anlattı. Daha ilk yılımızda olmasına rağmen %100 doluluk oranına ulaştığımızı belirterek sözünü bitirdi.

Simav Kaymakamımız Bahattin Alp ARSLANKÖYLÜ’ye Yönetim Kurulu Başkanı Şeref KAZCIOĞLU ahşap üzerine lazer işlemeli Atatürk portresini takdim ederek ziyaret sona erdi. Kaymakam Bahattin Alp ARSLANKÖYLÜ’ye yeni görevinde başarılar dileriz.