Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2019 yılı proje teklif çağrısı “Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı” sonuçları açıklandı. Toplamda 412.387,25 bütçeli TR33/19/YENEP/0033 Proje numaralı “Simav Kendin Yap Atölyesi Projesi” desteklenmeye hak kazandı. 
Proje sahibi Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Proje ortakları Simav Meslek Yüksek Okulu ve Simav Ticaret ve Sanayi Odası; iştirakçiler Simav Orman İşletme Müdürlüğü ve eş finansman konusunda en büyük desteği sağlayan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı ve Kazcıoğlu Otomotiv Genel Müdürü Şeref KAZCIOĞLU oldu. 
Zafer Kalkınma Ajansı’nın teklif çağrısı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından pilot proje çalışması olarak kabul edilirken 3 ortaklı proje ile 6-14 yaş grubunda yer alan yaklaşık 6.000 den fazla algoritmik düşünme becerileri kazandırılarak akademik bilgiyi uygulamaya dökebilmelerine, atölye temalarına göre sosyal sorunlara ve çevre sorunlarına yönelik yenilikçi çözümler üretebilmelerine, 21.yy becerilerini geliştirilerek, gelecekte ihtiyaç duyulacak mesleklere hazır olmalarına katkı sağlanması amaçlamıştır.
Bu amaçlara ulaşabilmek için İlçemiz Halk Eğitimi Merkezi üst katına üç istasyonlu bir atölye kazandırılacaktır. 40 öğretmene eğitimler verilecek, ilk etapta 300 öğrenciyle de sonuç odaklı uygulamalar yapılacaktır.
Atölyelerde; robotik kodlama, ahşap işleme, 3D tasarım, drone kullanımı, dijital oyun ve sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamaları geliştirme çalışmaları yapılacaktır.
Projenin hazırlanması aşamasında emeği geçen İlçe Milli Eğitim Proje Hazırlama Ekibine, desteklerini bizlerden esirgemeyen Kaymakamımız Türker Çağatay HALİM’e, Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ŞİRİKÇİ’ye, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Şeref KAZCIOĞLU ve proje ekibine teşekkür eder, ilçemize hayırlı olmasını temenni ederiz.