Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Dış İlişkiler ve Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (DPÜ ULMER) tarafından uluslararası öğrencilerin oryantasyon faaliyetleri kapsamında, 43 farklı ülkeden gelen 43 öğrencimiz Simav Belediyesi ve Simav TSO işbirliği ile İlçemizi ziyaret etmiştir. İlk olarak Simav Teknoloji Üniversitesindeki atölye ve uygulama çalışmaları görmek için,  Simav Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim Başboğa tarafından, öğrencilere fakültenin olanaklarından bahsederek, fakülte içindeki laboratuvar ve atölyelerin tanıtımını yapılmıştır.

Fakülte ziyaretinin ardından Odamız ev sahipliğinde Eynal Kaplıcaları Restoranında Simav TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Kazcıoğlu ve Simav TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Funda Seçkin Odamız ve İlçemiz hakkında bilgi vererek öğrencilerimizin sorularını cevapladılar.

Daha sonra Simav TSO Meclis Başkanı Hüseyin Raci Hazıroğlu’nun firması olan Hazıroğlu Tekstil Boyama Sanayi ve Nakliyat’ta ve akabinde Odamız üyelerinden Ekomak Halı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ni ziyaret ederek üretim alanları ve elde edilen ürünler hakkında bilgi almışlardır.

Son olarak Odamız üyelerinden Kazcıoğlu Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin Genel Müdürü Şener Kazcıoğlu, Genel Müdür Yardımcıları İzzet Muştu ve Şerafettin Kazcıoğlu ev sahipliğinde fabrikada üretilen ürünler ve üretim alanları tanıtılmıştır.

İlçemiz Seyir Terası gezisi ardından ilçemizden ayrılan öğrencilerimize, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.