Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Protokol Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Şeref KAZCIOĞLU LGS tercih sonuçlarına göre lise yerleştirmeleri hakkında şu şekilde açıklama yaptı;

“Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında, Proje Protokol Okulu olan Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Fen Liselerinde gerçekleştirilen müfredat uygulanacaktır. Akademik eğitim almak isteyen öğrencilerimize sayısal veya sözel eğitim imkanı sunulacaktır.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı için sınavla öğrenci alan okulumuza LGS sonuçlarına göre, ilk yerleştirmelerde %100 doluluk oranıyla 30 öğrenci yerleşmiş olup, sınavsız yerel yerleştirmelerde ise %80 e varan kontenjan doluluğu ile öğrenciler okulumuzu tercih etmiştir. Okulumuzu tercih eden değerli öğrencilerimize ve saygıdeğer ailelerine çok teşekkür ederiz.

Okulumuzda vereceğimiz eğitim-öğretimle mezunlarımızın eğitim hayatı sonunda akademik başarılarının yanı sıra mesleki becerilerini de sergileyerek ekonomiye destek olacak bireyler olmalarını sağlayacağız. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizi, gelecek kaygısı olmadan, kollarında altın bilezik kadar değerli mesleki becerilerle donatıp hayata hazır hale getireceğiz.

Okulumuzu tercih ederek; Geleceğiniz için geleceğiniz okul Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmalıdır.”