Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) finansman desteği, Simav Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla oluşturulan KOBİ Destek (Nefes) Kredisi için müracaatlar başladı.

Konu hakkında bilgi veren Simav Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Kazcıoğlu , “31 Ağustos’ta TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ile Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak, KOBİ Destek (Nefes) Kredisi için protokol imzalamışlardı. O protokol çerçevesinde Simav Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, belirtilen bankalara KOBİ Destek Kredisi için başvurabilecekler” dedi.

FAALİYET BELGESİ ALINMASI GEREKİYOR

KOBİ Destek (Nefes) Kredisi için belirlenen 6 bankaya müracaat edileceğini belirten Kazcıoğlu, “Oda üyelerimiz, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası’na başvurabilecekler. Üyelerimizin başvuruyu gerçekleştirmeden önce Odamız’dan ‘KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvurusu içindir’ ibareli faaliyet belgesi alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“FİRMALARIMIZ NEFES ALACAK”
Kazcıoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:
“KOBİ Destek (Nefes) Kredisi, 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli, toplam 18 ay vadeli olacak. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı aylık yüzde 1,85 olarak belirlendi. İnanıyorum ki kurumlararası güçbirliğinin sonucu olan bu kredi ile firmalarımız nefes alacaktır.”